Aktualności

Bankiet podsumowujący projekt PSO

Opublikowano: 06.12.2023

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to pojęcie coraz bardziej powszechne wśród polskich przedsiębiorców. Związane jest z prowadzeniem przez firmy działań na rzecz dobra społeczeństwa, ochrony środowiska, ładu organizacyjnego co przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Fundacja Instytut Przedsiębiorczości Społecznej przeprowadziła projekt „Przedsiębiorca Społecznie Odpowiedzialny” (PSO) wspierający firmy w opracowaniu i realizacji działań CSR. Eksperci Fundacji IPS dla 25 polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP opracowali bezpłatnie praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu w oparciu o ISO 26 000. Szczegóły projektu PSO znajdują się na stronie: https://fips.pl/nasze-dzialania/przedsiebiorca-spolecznie-odpowiedzialny/

1 grudnia w Łodzi przedsiębiorcy biorący udział w projekcie „Przedsiębiorca Społecznie Odpowiedzialny” spotkali się na Bankiecie Fundacji IPS, by podsumować jego efekty. Dzięki spotkaniu mieli możliwość wymiany doświadczeń z zakresu CSR czy poznania się, by podjąć między sobą współpracę w ramach projektu networkingowego – Integracji Polskiego Biznesu (ipbiznes.pl). Bankiet umożliwił zintegrowanie przedsiębiorców o podobnych wartościach, dla których ważne jest zaangażowanie społeczne.

Partnerzy Bankietu FIPS

Partnerem Bankietu została Poczta Polska, S.A., co umożliwiło nagranie profesjonalnej relacji z wydarzenia. Do grona partnerów bankietu należy również portal gospodarczy PKB24.pl, który zapewnił promocje nagrania w mediach oraz Paweł Pałczyński, właściciel firmy STICKMAN Event Management, odpowiedzialnej za profesjonalną organizację techniczną Bankietu.

 

 

Wystąpienia

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wysłuchania wystąpień gości specjalnych, na tematy takie jak: „Networking czyli budowanie relacji w biznesie” przez Franciszka Niemyskiego oraz „PR czyli dlaczego warto, żeby ludzie wiedzieli co robisz” przez Marka Bosaka. Podczas Bankietu zaprezentowana została również publikacja stworzona przez ekspertów Fundacji IPS” „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany”. Jej głównym celem jest pomoc w realizacji działań CSR wśród polskich MŚP.

Wyróżnieni przedsiębiorcy

Cześć przedsiębiorców, którzy szczególnie zaangażowali się w realizacje działań CSR, otrzymało wyróżnienia. Do grona wyróżnionych przedsiębiorców należą:

  • Przemysław Jończyk – JAAQOB HOLDING zajmującej się marketingiem internetowym,
  • Jarosław Stanoch – GT Construction specjalizującej się w realizacji inwestycji budowlanych,
  • Konrad Kramarz – Swordmaster/ Krieger Historical Weapons specjalizującej się w produkcji rzemieślniczej broni białej,
  • Adriana Piekarska z Exclusive Event zajmującą się organizacją eventów i event marketingiem za realizację akcji charytatywnej Świnka Bohaterka.

Uczestnicy projektu PSO

Digital Forms sp. z o.o. sp. K. – CEZARY BIELECKI

LINMOT Sp. z o.o. – KORDIAN BRZEZIŃSKI

Softcontrols Sp. z o.o. – TOMASZ WIECZOREK

Kancelaria Podatkowa Karol Kądziela

Sisbro Sp. z o. o. – Marcin Kądziela

KTM INVEST Sp z o.o. – Mariusz Książczyk

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SOLID CONNECT PROJECT Krzysztof Frączek – Krzysztof Frączek

Pro Agricola Sp. z o. o. – PIOTR LISIECKI

Capital Sp. z o.o. – ADAM GUCWA

ENERGYCON SP. Z O.O. – MATEUSZ POLNIAK

5ONE Sp. z o. o. – MICHAŁ BARTAS

„KRZYMARK” Marek Krzyżański – MAREK KRZYŻAŃSKI

F.H.U. Adam Wyszyński READY-USED – ADAM WYSZYŃŚKI

Nikopol Unlimited Sp. z o.o. – KONRAD NIKLEWICZ

STICKMAN Paweł Pałczyński – PAWEŁ PAŁCZYŃSKI

Strzelnica Bunkier Sp. z o.o. – PAWEŁ ZBIERSKI

P.H.U. Prolit Łukasz Kulesza

P.P.H. CHYŁA S.C. ZOFIA CHYŁA, MARIOLA SZEWCZYK, PIOTR SZEWCZYK

Dental Class Sp. z o.o.

P.P.H.U. Cukiernia Milczarek Katarzyna Dębska

PPHU Radex Małgorzata Piasecka

Podziękowania

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Bankietu Fundacji IPS! Wasze zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu przyczynia się do pozytywnych zmian społeczno-gospodarczych w Polsce.

Dziękujemy także partnerom, w tym Poczcie Polskiej S.A., PKB24.pl oraz Pawłowi Pałczyńskiemu za wsparcie. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że Bankiet stał się inspirującym wydarzeniem. Wspólnie budujemy odpowiedzialny biznes i przyczyniamy się do pozytywnej przemiany społecznej. Dziękujemy za udział i współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia.

Podsumowanie projektu PSO

Program PSO przyczynił się do budowania przewagi konkurencyjnej polskich przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym, gdzie wymagania dotyczące zaangażowania społecznego zyskują na znaczeniu. Realizacja działań CSR wpływa m.in. na możliwości współpracy z większymi podmiotami, które w coraz większym stopniu zobligowane są do współpracy z MŚP raportującym swoje działania CSR. Cieszymy się, że wyróżnione firmy mogły podzielić się doświadczeniami z zakresu CSR, a przedsiębiorcy o podobnych wartościach mieli możliwość poznania i zintegrowania.

Fundacja IPS serdecznie dziękuje za przekazane wsparcie wszystkim partnerom Fundacji, partnerom Bankietu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu PSO.

Najnowsze aktualności

Dzień Dziecka w Szpitalu Matki Polki!

Dzień Dziecka w Szpitalu Matki Polki!

Pomaganie jest FAJNE, a uśmiech dziecka, jest jak promień słońca 🌞 Z radością dzielimy się relacją z Dnia Dziecka w Szpitalu Matki Polki w Łodzi, współorganizowanego z Klubem Strzeleckim Bunkier.pro 💙 Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, ponad sto dzieci mogło cieszyć się wieloma atr
„Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”

„Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”

13 czerwca w Łodzi braliśmy udział w konferencji „Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”. Jako Fundacja IPS zostaliśmy partnerem merytorycznym konferencji.   [gallery columns="5" ids="1689,1694,1695,1692"] Przyszłość logistyki to zrównoważony rozwój i inno