Publikacje

Jak wdrożyć CSR w swojej firmie?
Społeczna odpowiedzialność biznesu i łącząca się z nią obowiązkowa sprawozdawczość z prowadzonych działań to wyzwania, z którymi już wkrótce będą musiały zmierzyć się wszystkie przedsiębiorstwa. W pierwszej kolejności te największe, ale zaraz po nich również sektor MŚP. Szczegóły związane z raportowaniem określa dyrektywa CSRD.

„Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany”

Praktyki CSR to działania, wynikające z rzeczywistych potrzeb występujących w kraju i na świecie. Wrażliwość na problemy lokalnych społeczności, konieczność ochrony środowiska, zapewnienie przyjaznych warunków pracy, czy przejrzyste relacje z partnerami biznesowymi to obszary, które dotyczą wszystkich firm — nie tylko największych organizacji.

Jako Fundacja IPS chcemy edukować i jednocześnie ułatwiać firmom prowadzenie społecznie odpowiedzialnego biznesu.

W tym celu, wraz z branżowymi ekspertami, opracowaliśmy publikację, która przedstawia rolę przedsiębiorstw w działaniach na rzecz społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz szereg praktyk możliwych do wprowadzenia przez polskie przedsiębiorstwa. Warto przyjrzeć się opisanym w niej działaniom i stopniowo wdrażać dobre rozwiązania w swojej organizacji. Dzięki temu, w odpowiednim terminie, będą państwo gotowi na realizację obowiązkowej sprawozdawczości, określonej w dyrektywie CSRD.

Dokument „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany” przygotowaliśmy na podstawie międzynarodowych przepisów i norm, jednocześnie uwzględniliśmy z nim polską specyfikę i lokalne problemy.

Przeczytaj, jak robią to inni. Poznaj regulacje prawne.

Co zawiera nasza publikacja?

  • Praktyczna wiedza dla firm z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu
  • Narzędzia, dobre praktyki i ciekawe rozwiązania związane z CSR
  • Informacje i wyjaśnienia dotyczące regulacji prawnych
  • Szczegóły związane z opracowaniem, wdrożeniem i obowiązkowym raportowaniem strategii ESG.