Aktualności

Damian Adamus – specjalista ds. CSR/ESG

Opublikowano: 28.05.2024

Szukasz specjalisty, który pomoże Ci wdrożyć praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w Twojej firmie? W dzisiejszych czasach kwestie CSR nabierają coraz większego znaczenia. W Polsce, gdzie dynamika biznesowa rozwija się w szybkim tempie, specjaliści CSR odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu pozytywnych praktyk wśród firm.
W ramach fundacji IPS oferujemy profesjonalne wsparcie z zakresu CSR i ESG. Poznaj naszego specjalistę ds. CSR/ESG – Damiana Adamusa, który nie tylko ma bogate doświadczenie, ale także pasję do wspierania firm w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Damian Adamus


Jestem redaktorem naczelnym portalu Nowy Ład i prezesem Fundacji Narodowy Instytut Społeczny. Ukończyłem studia inżynierskie oraz kierunek związany z prowadzeniem biznesu w krajach azjatyckich. Współpracuje z różnymi instytucjami jako ekspert oceniający wnioski grantowe.
Specjalista ds. CSR/ESG
Jestem specjalistą ds. CSR/ESG, gotowym służyć Ci moją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach działania w Fundacji IPS zajmuję się wsparciem merytorycznym w zakresie ESG (Environmental, Social, Governance), a także pozyskiwaniem finansowania na działania partnerów Fundacji IPS.

Współautor publikacji dot. praktyk CSR w MŚP

Jestem redaktorem merytorycznym i współautorem publikacji wydanej przez Fundację IPS pt.: „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany”, która ma na celu wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w rozwijaniu praktyk CSR. Moje opracowania praktyk CSR dla sektora MŚP są owocem długotrwałego zaangażowania i szczególnej troski o potrzeby firm, z którymi współpracuję. Z dostępnych badań oraz naszych doświadczeń polskim przedsiębiorcom brakuje wiedzy w zakresie praktyk CSR/ESG. Szczególnie w sektorze MŚP większość działań przebiega w sposób niesystemowy, okazyjny lub nie łączy się ich bezpośrednio z CSR. Dlatego uznaliśmy, że właściwą drogą jest podejmowanie działań informacyjnych, edukacyjnych i wspierających, aby upowszechnić praktyki CSR/ESG oraz odnieść je do krajowych problemów i potrzeb.

Opracowanie praktyk CSR dla firmy

Jestem autorem kilkunastu opracowań praktyk CSR dla sektora MŚP. W swoich działaniach dużo uwagi poświęcam zrozumieniu potrzeb firm, z którymi współpracuję. Uważam, że tylko odpowiednie wgłębienie się w działania przedsiębiorstwa, poznanie jego kultury organizacyjnej i lokalnego otoczenia pozwala na opracowanie praktyk społecznej odpowiedzialności biznesu dostosowanych zarówno do możliwości danej firmy, jak i potrzeb lokalnej społeczności. Zawsze staram się szukać racjonalnego kompromisu pomiędzy długoterminowym interesem przedsiębiorstwa a interesami interesariuszy i lokalnego otoczenia.

Wsparcie i konsultacje

Nie ograniczam się tylko do opracowywania strategii CSR/ESG. Jako ekspert, oferuję również wsparcie i konsultacje dla firm, które chcą wprowadzić zmiany w swoich działaniach biznesowych. Moje doświadczenie w pracy z różnymi instytucjami oraz w opracowywaniu projektów grantowych pozwala mi spojrzeć na wyzwania przedsiębiorstwa z różnych perspektyw i zaproponować rozwiązania, które będą zarówno skuteczne, jak i zrównoważone długoterminowo.

Zapraszam do współpracy

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą w zakresie CSR/ESG, zapraszam do kontaktu. Razem możemy opracować spersonalizowane strategie i praktyki, które nie tylko przyczynią się do rozwoju Twojego biznesu, ale także będą mieć pozytywny wpływ na społeczność i środowisko.
Damian Adamus – specjalista ds. CSR/ESG
e-mail: csr@fips.pl
Fundacja IPS
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do CSR, śledź fips.pl, gdzie znajdziesz więcej inspirujących artykułów i materiałów dotyczących tego tematu. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla polskiego biznesu i społeczności!

Najnowsze aktualności

Dzień Dziecka w Szpitalu Matki Polki!

Dzień Dziecka w Szpitalu Matki Polki!

Pomaganie jest FAJNE, a uśmiech dziecka, jest jak promień słońca 🌞 Z radością dzielimy się relacją z Dnia Dziecka w Szpitalu Matki Polki w Łodzi, współorganizowanego z Klubem Strzeleckim Bunkier.pro 💙 Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, ponad sto dzieci mogło cieszyć się wieloma atr
„Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”

„Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”

13 czerwca w Łodzi braliśmy udział w konferencji „Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”. Jako Fundacja IPS zostaliśmy partnerem merytorycznym konferencji.   [gallery columns="5" ids="1689,1694,1695,1692"] Przyszłość logistyki to zrównoważony rozwój i inno