Aktualności

Dziękujemy za bezinteresowne wsparcie Kingi

Opublikowano: 17.04.2023

Zespół Fundacji składa się z wielu specjalistów – jednym z nich jest Karol Kądziela, doradca podatkowy będący częścią działu prawno-podatkowego. W Fundacji zaangażowany jest m.in. w działania związane z fundacjami rodzinnymi.

Bardzo się cieszymy, że Karol Kądziela dołączył do zespołu Fundacji IPS! Jest nam niezwykle miło współpracować w osobą o tak wielkim sercu! Kilka miesięcy temu Karol zaangażował się w pomoc Kindze, wychowance łódzkiego domu dziecka oraz podopiecznej Fundacji IPS.

Jeszcze raz z całego serca chcielibyśmy podziękować Karolowi Kądziela oraz jego Kancelarii Podatkowej!

Bezinteresowna pomoc dla Kingi

Przypomnimy historię Kingi, którą życie wyjątkowo doświadczyło. Jako 10-latka trafiła do Domu Dziecka. W momencie wkraczania w dorosłość zmarła jej ostatnia bliska osoba.

Jednocześnie do Domu Dziecka, w którym wychowała się Kinga przyszło małżeństwo, które podjęło decyzje o podarowaniu swojego mieszkania jednemu z wychowanków Domu Dziecka. Osoby opiekujące się dziećmi za najbardziej odpowiednią osobę, która zasługuje na taki prezent wskazali Kingę, ze względu na uczciwość i pracowitość.

Kinga warunkowała przyjęcie tego niezwykłego prezentu od decyzji w sprawie umorzenia opłaty podatku od darowizny. Jako młoda osoba bez krewnych mogących wspomóc ją finansowo nie była w stanie dokonać opłaty.

Po wielu staraniach w końcu Urząd Miasta Łodzi wyraził zgodę na zwolnienie płatnika z podatku. Kinga przystąpiła do przyjęcia darowizny, w rękach trzymając pismo potwierdzające zwolnienie płatnika z pobrania podatku. Wprowadziła się i rozpoczęła remont łazienki (o którym opowiemy w kolejnych postach). Niestety, kilka miesięcy później Kinga otrzymała pismo z wezwaniem do zapłaty ponad 47 tysięcy… Okazało się, że Urząd Skarbowy zwolnił płatnika (czyli notariusza) z pobrania podatku. Podatnik to osoba, na której ciąży obowiązek podatkowy, a płatnik to osoba, która ma obowiązek obliczenia podatku, pobrania go od podatnika i wpłacenia do urzędu skarbowego. Niestety nikt z jej otoczenia ani z organów administracyjnych nie uświadomił Kingi co do rzeczywistego znaczenia pisma.

Właśnie na tym etapie sprawy włączył się Karol Kądziela, który bezpłatnie reprezentował Kingę przed Urzędem Skarbowym w Łodzi. Niestety, nie udało się skruszyć serc urzędników, a Kinga musiała dokonać opłaty. Na szczęście Kinga nie została sama! Dzięki zaangażowaniu Karola oraz dobroci innych ludzi, którzy pożyczyli bądź darowali jej pieniądze, uzbierała niezbędną kwotę i opłaciła podatek.

Dziękujemy!

W imieniu Fundacji oraz Kingi bardzo dziękujmy za nieocenione wsparcie w tej trudnej sprawie. To nie była tylko pomoc związana ze spłatą podatku, tylko coś więcej. Kinga odzyskała uśmiech, wiarę w ludzi oraz ich bezinteresowną pomoc.

 

 

 

 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Najnowsze aktualności

Inwestycje z etyką. Jak CSR staje się wartością dodaną w świecie biznesu?

Inwestycje z etyką. Jak CSR staje się wartością dodaną w świecie biznesu?

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) staje się kluczowym czynnikiem, wyróżniającym przedsiębiorstwa na rynku kapitałowym. Szczególną grupą, w której implementacja CSR odgrywa istotną rolę, są spółki notowane na giełdzie. Ta elita biznesowa, pełnią
Regionalna Pożyczka Hipoteczno-Modernizacyjna

Regionalna Pożyczka Hipoteczno-Modernizacyjna

Finansowanie wydatków związanych z zakupem nieruchomości przeznaczonych na własną działalność produkcyjną/usługową/handlową, a także ich modernizację w celu przystosowania do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dla kogo pożyczka? O pożyczkę mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsi