Zapraszamy do udziału w warsztatach oraz konsultacjach z zakresu przedsiębiorczości, które poprowadzimy w ramach Pikniku Technologicznego z okazji powstającego Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Sienkiewicza 22. W ramach działalności promujących przyszłą placówkę zorganizowany zostanie piknik dla mieszkańców Łodzi o szeroko rozumianej tematyce technologii. Głównym celu pikniku jest zachęcenie mieszkańców Łodzi do kształcenia się i zdobywania wiedzy na tematy nowych technologii.
Wydarzenie odbędzie się 30 września 2023 r. w Łodzi na terenie Parku Sienkiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 173 w godzinach 11-15.
Szczegóły na wydarzeniu na Facebooku
Wydarzenie wspierające rozwój przedsiębiorczości w Łodzi
Na pikniku pojawią się podmioty, które będą w przedstawiały 7 sektorów:
1. Rozwój kompetencji z zakresu przedsiębiorczości wśród mieszkańców – Fundacja IPS zajmie się tym aspektem.
2. Edukacja cyfrowa.
3. Gaming, Zespoły e-sportowe.
4. Grafika komputerowa, wirtualna rzeczywistość, UX/UI
5. Programowanie i testowanie.
6. Robotyka i mechatronika.
7. Nauka – wykorzystanie nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach.
Zakres warsztatów przeprowadzonych przez ekspertów Fundacji IPS
Zapraszamy do stoiska Fundacji IPS! Naszym celem w tamach wydarzenia jest rozwój kompetencji z zakresu przedsiębiorczości wśród mieszkańców Łodzi.
Piknik odbywać się będzie 30 września na terenie Parku Sienkiewicza w godzinach 11-15.
„Aspekty prawne, podatkowe i finansowe prowadzenia działalności gospodarczej”
Warsztaty 12:00-14:00
Warsztaty skierowane są do młodych osób planujących wejść na rynek pracy, bezrobotnych oraz wszystkich planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej i chcących poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.
Celem warsztatów jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu: zakładania, finansowania i prowadzenia działalności gospodarczej.
– Podstawy prawne zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej.
– Aspekty podatkowe prowadzenia działalności gospodarczej.
– Formy finansowania działalności gospodarczej wraz z omówieniem wniosku o dotację (biznesplan).
„Określenie cech swojej osobowości kluczem do poznania własnych predyspozycji i roli w grupie, mające na celu budowanie dobrze funkcjonującej społeczności lokalnej”
Celem jest rozpoznanie ról pełnionych w grupie, charakterystyki stylu uczenia się i predyspozycji zawodowych wśród dzieci i młodzieży oraz typów osobowości i stylów przywództwa i roli w grupie wśród dorosłych.
Testy dla młodzieży/dzieci:
• Typy osobowości wg Hipokratesa + informacja zwrotna w postaci charakterystyki danej osobowości.
• Rola jednostki w grupie + informacja zwrotna w postaci charakterystyki danej roli.
• Test predyspozycji zawodowych + informacja zwrotna w postaci listy zawodów, w których dana osoba może się sprawdzić.
• Test na styl uczenia się + informacja zwrotna w postaci charakterystyki wybranego stylu.
Testy dla dorosłych:
- Typy osobowości wg Hipokratesa + informacja zwrotna w postaci charakterystyki danej osobowości (myślę, że niektórzy dorośli tego nie wiedzą).
- Rola jednostki w grupie/ zespole + informacja zwrotna w postaci charakterystyki danej roli.
- Test na styl przywództwa (opcjonalnie)+informacja zwrotna w postaci charakterystyki wybranego stylu.
Konsultacje z ekspertami Fundacji IPS
W ramach wydarzenia odbywać się będą również konsultacje indywidualne w godzinach od 11:00 do 15:00.
Prezes Fundacji IPS, Monika Nowacka będzie dzielić się wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR, ESG) oraz możliwości pozyskiwania dotacji i pożyczek dla firm z małych i średnich firm (przedsiębiorstw z sektora MŚP).
Dodatkowo, prowadzący warsztaty w międzyczasie będą do dyspozycji dla osób zainteresowanych poruszanymi przez nich tematami:
- Kinga Mrówczyńska-Rybak odpowie na pytania z zakresu „Aspekty prawne, podatkowe i finansowe prowadzenia działalności gospodarczej”
Ekspert ds. projektów UE z 95% skutecznością w pozyskiwaniu dotacji. Zajmuje się przygotowywaniem, realizacją, rozliczaniem i opiniowaniem projektów finansowanych ze środków europejskich i krajowych. Ma doświadczenie w przygotowywaniu projektów zarówno dla przedsiębiorców, jak i jednostek naukowych. Jej pasją zawodową są projekty unijne.
- Anna Ciekańska odpowie na pytania dotyczące tematu warsztatów „Określenie cech swojej osobowości kluczem do poznania własnych predyspozycji i roli w grupie, mające na celu budowanie dobrze funkcjonującej społeczności lokalnej”
Anna Ciekańska to certyfikowany trener, coach, absolwentka filologii polskiej, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, polityki społecznej oraz logopedii medialnej z logopedią ogólną na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności a także Akademię Liderów Rzeczypospolitej. Pracuje w szkole podstawowej, prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej dla dzieci i młodzieży.
Cel Pikniku
Na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi konsorcjum Fundacji Mieszkaj Lokalnie i Utila sp. zo.o. organizują działania mające na celu wspomaganie wprowadzenia nowej funkcji społecznej na obszarze Projektu 2 Rewitalizacji Obszarowej Łodzi. W tym wypadku, nową funkcją społeczną jest powstające Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Sienkiewicza 22. Będzie to instytucja skupiająca się na działaniach związanych z nowoczesnymi technologiami, podnoszeniu kompetencji cyfrowych i zakresu przedsiębiorczości.
Zapraszamy!