Aktualności

Spotkanie przedsiębiorców w ramach IPB

Opublikowano: 01.10.2023

26 września w Gdyni, po wakacyjnej przerwie, odbyło się kolejne spotkanie przedsiębiorców zaangażowanych w projekt „Integracja Polskiego Biznesu”.

Spotkania prowadzone są przez Bartosza Polniaka, menadżera ds. integracji biznesu, który sprawnie rozwija grupę IPB.

Spotkanie networkingowe dla polskich przedsiębiorców

W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy głównie z województwa pomorskiego. Na wydarzenie przybyli również przedsiębiorcy z innych części Polski, m.in. siedmiu przedsiębiorców z Wrocławia, którzy mają bogate doświadczenie networkingowe.

Konrad Niklewicz

Jednym z przedstawicieli wrocławskich przedsiębiorców był Konrad Niklewicz, właściciel spółki Nikopol Unlimited. Konrad od dłuższego czasu wspiera działania Fundacji IPS – był jednym z prelegentów szkolenia „Startup Społecznie Odpowiedzialny” organizowanego przez Fundację IPS, a ramach którego dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami planującymi założenie firmy.

Konrad Niklewicz zabrał głos również na spotkaniu IPB, gdzie podzielił się swoim dużym doświadczeniem networkingowym. Szczególnie zachęcał do spotkań „jeden na jeden”, mówił, że tylko w ten sposób można dobrze poznać czym zajmuje się dany przedsiębiorca oraz przedstawić swoje potrzeby biznesowe w celu nawiązania współpracy. Wskazywał, że takie działania umożliwiają skuteczny rozwój przedsiębiorstw.

Monika Nowacka – Prezes Fundacji Instytut Przedsiębiorczości Społecznej

W spotkaniu IPB brała udział Prezes Fundacji IPS, Monika Nowacka, która podziękowała Bartoszowi Polniakowi za dotychczasowe zaangażowanie w rozwój IPB.  Przedstawiła również zakres działań Fundacji IPS, wskazując na główne płaszczyzny działalności Fundacji, które obejmują wspieranie Polskich MŚP oraz rozwój przedsiębiorczości. Prezes FIPS zachęcała przedsiębiorców do społecznego zaangażowania i wspierania organizacji pozarządowych. Wskazała: „Moment, kiedy zostaje wypracowany zysk w Waszych firmach dzięki współpracy w ramach IPB jest najbardziej odpowiednim, aby wesprzeć finansowo Fundację IPS, by ta mogła dalej rozwijać projekt IPB.”

Przy dyskusji na temat opodatkowania firm i optymalizacji podatków podkreślała, że polskie przedsiębiorstwa nie powinny wyprowadzać zysków za granicę, a zamiast tego bardziej się skupić na wspieraniu organizacji pozarządowych i zwiększeniu działań społecznych, co również wpływa na rozwój firm.

Uznanie i podziękowania dla IPS

Od jednego z uczestników spotkania, prowadzącego ogólnopolską działalność otrzymaliśmy budujące słowa! Przedsiębiorca z Warszawy przesłał nam wiadomość pełną dobrych słów, wskazujących na wartość naszych działań. Nie ukrywamy, że takie wiadomości działają motywująco, dodają siły do działania. Usłyszeliśmy, między innymi, że nasze działania przyczyniają się do rozwoju Polski. Przedsiębiorca, wskazał, że „działalność gospodarcza to coś więcej niż biznes i zarabianie” – co wpisuje się w idee, którą promujemy wśród przedsiębiorców: „Wierzymy, że biznes to nie tylko pieniądze, ale także odpowiedzialna działalność na rzecz społeczeństwa”.

Chcesz rozwinąć swój biznes?

Jeśli jesteś polskim przedsiębiorcą i prowadzisz firmę sektora MŚP, serdecznie zapraszamy Cię do projektu IPB. Dołącz do przedsiębiorców, dla których szczególnie istotny jest rozwój polskiej gospodarki, a także uczciwe prowadzenie działalności oraz społeczna odpowiedzialność. Zdobądź kontakty do wielu zaufanych przedsiębiorców i szansę na nawiązanie wartościowych współprac oraz inwestycji.

Więcej informacji o Integracji Polskiego Biznesu znajduje się na stronie projektu: www.ipbiznes.pl

 

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #PROO @Komitet do spraw Pożytku Publicznego

 

Najnowsze aktualności

ESG jako filozofia biznesu. Wyzwania i korzyści dla MŚP

ESG jako filozofia biznesu. Wyzwania i korzyści dla MŚP

W dzisiejszym dynamicznym i coraz bardziej zglobalizowanym świecie, koncepcja zrównoważonego rozwoju w biznesie staje się nie tylko popularna, ale także niezbędna dla przetrwania i sukcesu przedsiębiorstw. Świadomość społeczna, rosnąca troska o środowisko naturalne oraz rosnące oczekiwania wobec ety
Jakie są narzędzia CSR? Wybór odpowiednich narzędzi CSR dla Twojej firmy jest w Twoich rękach.

Jakie są narzędzia CSR? Wybór odpowiednich narzędzi CSR dla Twojej firmy jest w Twoich rękach.

W dzisiejszym dynamicznym świecie przedsiębiorstwa coraz częściej zdają sobie sprawę z rosnącego znaczenia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jako kluczowego elementu ich strategii rozwoju. Dążąc do harmonijnego rozwoju, firmy podejmują szereg działań mających na celu aktywne zaangażowanie s