Aktualności

Spotkanie zespołu Fundacji IPS

Opublikowano: 12.04.2023

Pierwszy raz spotkaliśmy się wszyscy razem – zarząd, zespół Fundacji i eksperci! Mogliśmy lepiej się poznać i dzięki czemu efektywniej działać!

Zaprezentowanie publikacji dotyczącej CSR

Głównym celem spotkania było zaprezentowanie zespołowi stworzonego poradnika dla przedsiębiorców dotyczącego praktyk CSR dla MŚP – „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce” przez Damiana Adamusa (członka Rady Fundacji) i Katarzynę Gajus-Wyrwicz (ekspert ds. CSR i ESG), którzy mieli największy wkład merytoryczny w opracowanie dokumentu.

Dokument przysyłamy na maila wskazanego przy zapisie na newsletter. Zapis dostępny na stronie Fundacji:

Publikacja dotycząca praktyk CSR

Wystąpienia ekspertów działających w ramach Fundacji

Ważnym punktem spotkania były wystąpienia ekspertów działających w ramach Fundacji, którzy przestawili możliwy zakres wsparcia dla przedsiębiorców w swojej branży.

Wysłuchaliśmy:

  • Mateusza Janusa - eksperta ds. dotacji który opowiedział o aktualnych programach finansowania MŚP,
  • Karola Kądzieli - doradcy podatkowego, który podzielił się wiedzą dotyczącą ulgi B+R oraz fundacji rodzinnych,
  • Anny Jaworskiej - eksperta ds. rozwoju biznesu, która mówiła jak ważna jest odpowiednio przeprowadzona rekrutacja i odpowiednie zarządzanie zespołem dla kadry menadżerskiej, dla której prowadzi szkolenia
  • Adama Wyszyńskiego - członka zarządu FIPS oraz redaktora naczelnego PKB24, który wspomniał, jak ważna jest odpowiednia promocja MŚP w mediach oraz na eventach tj. Forum Ekonomiczne.

Wspólne cele i plan działań

Zauważamy, jak ważne są spotkania zespołu Fundacji. To dzięki nim ustalmy cele, dzielimy się wiedzą dotyczącą potrzeb sektora MŚP czy trendów rynkowych. Dzięki ostatniemu spotkaniu wyklarowały się obszary naszych działań, które są najbardziej potrzebne przedsiębiorcom!

W efekcie, dzięki dobrej współpracy w ramach zespołu Fundacji jesteśmy w stanie świadczyć kompleksowe wsparcie dla MŚP!

 

Najnowsze aktualności

ESG jako filozofia biznesu. Wyzwania i korzyści dla MŚP

ESG jako filozofia biznesu. Wyzwania i korzyści dla MŚP

W dzisiejszym dynamicznym i coraz bardziej zglobalizowanym świecie, koncepcja zrównoważonego rozwoju w biznesie staje się nie tylko popularna, ale także niezbędna dla przetrwania i sukcesu przedsiębiorstw. Świadomość społeczna, rosnąca troska o środowisko naturalne oraz rosnące oczekiwania wobec ety
Jakie są narzędzia CSR? Wybór odpowiednich narzędzi CSR dla Twojej firmy jest w Twoich rękach.

Jakie są narzędzia CSR? Wybór odpowiednich narzędzi CSR dla Twojej firmy jest w Twoich rękach.

W dzisiejszym dynamicznym świecie przedsiębiorstwa coraz częściej zdają sobie sprawę z rosnącego znaczenia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jako kluczowego elementu ich strategii rozwoju. Dążąc do harmonijnego rozwoju, firmy podejmują szereg działań mających na celu aktywne zaangażowanie s