Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem pt. „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce”. Publikacja opracowana przez ekspertów z zakresu CSR/ESG, przedsiębiorców, przedstawicieli trzeciego sektora i naukowców, stanowi drogowskaz dla sektora MŚP w procesie implementacji rozwiązań CSR.
Dowiedz się, jak wdrażać praktyki CSR w firmach, aby przyczynić się do wzmacniania przewagi konkurencyjnej swojej firmy!
Jaki jest cel publikacji?
Za pomocą publikacji chcemy inspirować do wdrażania praktyk CSR w firmach, a dzięki temu przyczynić się do wzmacniania przewagi konkurencyjnej polskiego sektora MŚP.
Dokument stanowi drogowskaz dla sektora MŚP w procesie implementacji rozwiązań CSR w przedsiębiorstwach. Wrażliwość na problemy lokalnych społeczności, konieczność ochrony środowiska, zapewnienie przyjaznych warunków pracy, czy przejrzyste relacje z partnerami biznesowymi to obszary, które dotyczą wszystkich firm – nie tylko największych organizacji.
Dlaczego implementacja zasad CSR/ESG jest ważna w sektorze MŚP?
Znaczenie zagadnień związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu nieustannie rośnie, coraz mocniej wpływając na codzienne funkcjonowanie firm i ich długoterminową konkurencyjność. Co więcej, Parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD). Jeśli firmy z sektora MŚP (szczególnie te będące częścią łańcuchów dostaw dużych podmiotów gospodarczych) nie zareagują wcześniej poprzez wprowadzenie działań CSR/ESG, to stracą na konkurencyjności wobec tych firm, które wdrożą zasady społecznej i środowiskowej odpowiedzialności.
Jakie działania CSR mogą podjąć polskie MŚP? Odpowiedzi w naszej publikacji
Zaproponowanie praktyki CSR to działania, wynikające z rzeczywistych potrzeb występujących w kraju i na świecie. Warto przyjrzeć się opisanym w publikacji działaniom i stopniowo wdrażać dobre rozwiązania w swojej organizacji. Dzięki temu, w odpowiednim terminie, będą państwo gotowi na realizację obowiązkowej sprawozdawczości, określonej w dyrektywie CSRD.
Do kogo kierowana jest publikacja?
Przede wszystkim dla polskich przedsiębiorców, menedżerów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych przedstawicieli, jak również instytucji związanych z tematyką społeczno-gospodarczą.
Jak otrzymać publikację dot. CSR?
Publikację przesyłamy na wskazanego maila przy zapisie na newsletter, który znajduje się na stronie Fundacji IPS.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji KGHM
Projekt zrealizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź. Dziękujemy bardzo za przekazane wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zrealizować nasz projekt. Mamy nadzieje, że nasza praca doprowadzi do trwałej, pozytywnej zmiany w prowadzeniu działalności gospodarczej wśród polskich przedsiębiorców.
W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do kontaktu z naszą Fundacją.