Aktualności

„Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”

Opublikowano: 14.06.2024

13 czerwca w Łodzi braliśmy udział w konferencji „Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”. Jako Fundacja IPS zostaliśmy partnerem merytorycznym konferencji.

 

Przyszłość logistyki to zrównoważony rozwój i innowacje technologiczne

W logistyce obserwuje się rosnącą rolę automatyzacji i robotyzacji procesów. Coraz większe znaczenie mają systemy zarządzania magazynem (WMS), które wykorzystują sztuczną inteligencję do optymalizacji przechowywania i transportu towarów. Dodatkowo, dynamicznie rozwija się trend zrównoważonej logistyki, kładącej nacisk na redukcję emisji CO2 i wdrażanie bardziej ekologicznych rozwiązań transportowych.

Uczestnicy podczas konferencji dowiedzieli się m.in.:

  • czym jest uczenie się, które przynosi efekty i jaka jest rola Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w uczeniu się przez całe życie;
  • na czym polega NeuroKomunikacja w branży logistycznej,
  • dlaczego zrównoważony rozwój i innowacje technologiczne to klucz do konkurencyjności,
  • o nowoczesnych standardach i wykorzystaniu technologii w wymianie danych w łańcuchu dostaw;
  • o ryzykach i szansach zrównoważonej logistyki.

Damian Adamus – specjalista CSR i ESG

Jednym z prelegentów konferencji był Damian Adamus, członek Rady Fundacji IPS, specjalista CSR i ESG. który opowiedział m.in. o zrównoważonym rozwoju jako istotnym elemencie budującym przewagę konkurencyjną w branży logistycznej.

Promowaliśmy publikację dotyczącą praktyk CSR w polskich MŚP

Podczas wydarzenia skupiliśmy się na promocji naszej publikacji, którą stworzyliśmy wraz z zespołem konsultantów CSR oraz specjalistów branżowych. Dokument umocowany jest w międzynarodowych przepisach i normach – dodatkowo uwzględnia polską specyfikę i lokalne problemy! Zachęcamy do pobrania i korzystania z publikacji „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany”, która przedstawia spis konkretnych praktyk, które można zastosować z powodzeniem w przedsiębiorstwach.

 

 

Portal PKB24.pl patronem medialnym konferencji logistycznej

Adam Wyszyński – członek zarządu Fundacji IPS jest redaktorem naczelnym portalu PKB24.pl, który objął patronat medialny nad konferencją.

 

 

Najnowsze aktualności

Zachęcamy do udziału w polsko-tajwańskiej konferencji!

Zachęcamy do udziału w polsko-tajwańskiej konferencji!

Zapraszamy na wydarzenie i dyskusję dotyczącą możliwości współpracy z Tajwanem! 24.07.2024r. odbędzie się Bridge no.1 Na stronie organizatora wydarzenia możemy przeczytać: "Droga do współpracy Polski i Tajwanu prowadzi przez mosty….. Ile mostów musimy zbudować? Ile przejść? [Obecnie obserwujemy du
Etyka zawodowa w działaniu. Jak przestrzegać standardów etycznych w biznesie?

Etyka zawodowa w działaniu. Jak przestrzegać standardów etycznych w biznesie?

Etyka zawodowa stanowi fundament każdej działalności biznesowej, niezależnie od branży czy rozmiaru przedsiębiorstwa. W kontekście współczesnego rynku, wciąż rosnącego nacisku na zrównoważone praktyki oraz społeczną odpowiedzialność biznesu, przestrzeganie wysokich standardów etycznych staje się nie