Aktualności

Działania charytatywne Fundacji IPS

Opublikowano: 28.05.2023

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer150641/public_html/fips/wp-content/themes/fips/inc/extras.php on line 28

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer150641/public_html/fips/wp-content/themes/fips/inc/extras.php on line 29

Od kilku lat angażujemy przedsiębiorców w działania charytatywne. Dzięki temu możemy wspierać potrzebujących, a jednocześnie inicjować i ułatwiać firmom realizację działań CSR.

Jest tam niezwykle miło współpracować z przedsiębiorcami społecznie odpowiedzialnymi, którzy są ludźmi wrażliwymi na potrzeby innych.

Dziękujemy za chęć wsparcia potrzebujących za pomocą naszej Fundacji!

Zakres działań charytatywnych Fundacji IPS

Z pomocą przedsiębiorców:

  • przekazujemy potrzebne wsparcie materialne m.in. na rzecz Łódzkich Domów Dziecka i Domu Samotnej Matki,
  • organizujemy atrakcje dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka,
  • edukujemy młode osoby planujące założenie firmy,
  • pomogliśmy Kindze, wychowance Łódzkiego Domu Dziecka – zorganizowaliśmy dla niej pomoc prawną oraz wyremontowaliśmy łazienkę.

Szczególne podziękowania składamy przedsiębiorcom zrzeszonym w Łódzkiej Izbie Przemysłowo Handlowej oraz prezesowi jego oddziału w Aleksandrowie Łódzkim, Panu Piotrowi Markowi Szewczykowi, którzy regularnie wspierają działania charytatywne Fundacji IPS.

Zapraszamy do współpracy oraz przekazywania darowizn

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić przedsiębiorców do wspólnych działań charytatywnych oraz wsparcia finansowego działań realizowanych za naszym pośrednictwem.

Zachęcamy do przekazania darowizny na cele statutowe Fundacji IPS:

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Dane odbiorcy: Fundacja Instytut Przedsiębiorczości Społecznej

ul. Piotrkowska 270, piętro 13, 90-361 Łódź

Nr konta: PL22 1140 2004 0000 3102 8039 5490

mBank S.A. Oddział w Warszawie

Przypominamy, darowizny przekazane Fundacji IPS podlegają odliczeniom od podatku.

 

Niżej przedstawiamy relacje z naszych akcji, które realizujemy od 2017 roku.

Wspieramy materialnie potrzebujących – przekazaliśmy dary dla Łódzkiego Domu Samotnej Matki

Przekazane dary trafiły do matek z dziećmi, a pozostała część została przekazana do punktu recepcyjnego dla Ukraińców, który tak jak Dom Samotnej Matki prowadzony jest w ramach Centrum Służby Rodzinie. W akcję zaangażowana była bezpośrednio Prezes Fundacji IPS Monika Nowacka oraz Prezes Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Aleksandrowie Łódzkim Piotr Marek Szewczyk. Do akcji włączyli się również inni przedsiębiorcy wspierający finansowo działania, w które angażuje się Pan Piotr Marek Szewczyk wraz z Fundacją.

W efekcie naszej współpracy przekazaliśmy na ręce siostry Magdaleny: około 1000 par rajstop if skarpetek dla dzieci, które głównie pochodziły od firmy P.P.H.U Estex Sławomir Antczak zrzeszonej w ramach Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Aleksandrowie Łódzkim, kosmetyki (tj. żele pod prysznic, szampony, mydła, pasty do zębów), kolorowe puzzle dla dzieci, żeby umilić spędzanie przez nich wolnego czasu.

Zorganizowaliśmy pomoc prawną dla wprowadzonej w błąd Kingi, wychowanki domu dziecka

Do Kingi uśmiechnął się los. Gdy wchodziła w dorosłość otrzymała niezwykły prezent od obcych dla niej osób. Otrzymała swój „własny kąt”, swoje miejsce – mieszkanie. Szczęście nie trwało jednak długo. Została wezwana do opłacenia podatku od darowizny, której nie miała możliwości jak opłacić. Zwróciła się z prośbą o umorzenie opłaty. Niestety, otrzymane pismo informujące o zwolnieniu z pobrania opłaty, okazało się nie dotyczyć Kingi. Na tym etapie włączyliśmy się w pomoc Kindze, by zorganizować dla niej pomoc prawną. Szczegóły tej historii znajdziecie w niżej załączonym wpisie.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy Panu Karolowi Kądziela, który reprezentował Kingę w Urzędzie Skarbowym oraz pomógł rozwiązać skomplikowaną sytuację finansowo-podatkową.

Dziękujemy za bezinteresowne wsparcie Kingi

 

Dzięki wsparciu przedsiębiorców skończyliśmy remont łazienki Kingi, wychowanki domu dziecka!

Kinga po opuszczeniu domu dziecka usamodzielniła się i znalazła pracę. Niestety ponownie znalazła się na życiowym zakręcie. Kiedy Kinga podjęła decyzję o remoncie, skontaktowała się ze swoją najbliższą rodziną - wychowawcami z domu dziecka. Z polecenia dostała kontakt do „fachowca” – zaproponował, że podejmie się zlecenia wykonania remontu w mieszkaniu Kingi. Pracownik, któremu chłopak Kingi zapłacił 8 tys. zł z góry za wykonanie remontu zaczął pracę, po czym przestał się w niej pojawiać. Jedyne, co po nim pozostało to gruz na balkonie... Dziewczyna została z długiem wobec chłopaka za materiały i robociznę, a przede wszystkim z bałaganem i brakiem dostępu do łazienki.

Z Kingą znamy się już od 2013 roku, kiedy to trafiła do Domu Dziecka w Łodzi. Gdy okazało się, że potrzebuje pomocy, podjęliśmy się organizacji wsparcia, by wyremontować dla niej łazienkę. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, by ukończyć remont mieszkania naszej podopiecznej. Prócz pieniędzy spłynęło do nas wsparcie wielu firm!  Bez zaangażowania osób prywatnych oraz przedsiębiorców ukończenie prac remontowych nie byłoby możliwe!

Dowiedz się więcej na temat zbiórki

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim przedsiębiorcom, którzy pomogli Kindze! Dziękujemy szczególnie przedsiębiorcom zaangażowanym w remont: Spółce ATLAS, Panu Piotrowi Markowi Szewczykowi, Prezesowi Łódzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej oraz przedsiębiorcom w niej zrzeszonym, Spółce ktm-invest.pl, Panu Adrianowi Nowackiemu, Panu Michałowi Kowalczykowi oraz wszystkim osobom, które przekazały wsparcie finansowe za pomocą zbiórki na zrzutka.pl

Wspieraliśmy polskie i ukraińskie dzieci z domu dziecka

Zorganizowaliśmy integracyjne wyjście do kina dla dzieci z Łódzkiego Domu Dziecka. Chcieliśmy zintegrować przebywające tam polskie i ukraińskie dzieci. To dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Pana Piotra Marka Szewczyka, Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Aleksandrowie Łódzkim, a także przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie, mogliśmy zorganizować atrakcje dla dzieci.

Przekazaliśmy pluszowe "Świnki Bohaterki" dzieciom przebywającym w szpitalach

Ponad 200 sztuk "Świnek Bohaterek" przytuliło dzieci przebywające w szpitalach! Odwiedziliśmy dzieci w 4 szpitalach (w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Gdańsku), by podarować im pluszowe świnki. Cieszymy się, że udało się nam wywołać uśmiech na twarzy wielu dzieci!

Akcję charytatywną przeprowadziliśmy wraz z agencją eventowo-marketingową Exclusive Event & Brand Agency. W realizację inicjatywy zaangażowali się wolontariusze, osoby z Zarządu Fundacji oraz sama Prezes Fundacji Monika Nowacka.

Jesteśmy pod wrażaniem zaangażowania i empatii osób pracujących w szpitalach! Ta akcja była dla nas wyjątkowo poruszającym doświadczeniem. Okazało się, że w kilku kwestiach możemy jako Fundacja pomóc! Będziemy organizować wsparcie na rzecz dzieci i rodziców z Łódzkiego i Gdańskiego szpitala. Przedsiębiorcy - liczymy na wasze wsparcie. Szczegóły niebawem!

Zrealizowana akcja charytatywna miała kilka wymiarów. Przede wszystkim chcieliśmy wesprzeć chore dzieci, przypomnieć jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, ale również zachęcić innych do działań charytatywnych. Fundamentem inicjatywy "Świnka Bohaterka" jest szerzenie idei pomagania poprzez zachęcenie firm do zakupu pluszowej świnki symbolizującej wspólne pomaganie. Pomysłodawcą akcji „Świnka Bohaterka” jest agencja eventowo-marketingowa Exclusive Event, która regularnie realizuję tę akcję przy współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Zachęcamy do włączenia się w tą niezwykłą inicjatywę. Jeśli prowadzisz firmę i chciałbyś podarować komuś pluszowe maskotki symbolizujące wsparcie, to koniecznie skontaktuj się z inicjatorami akcji.

https://swinkabohaterka.pl/

Mamy nadzieję, że za rok 15 lutego w Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi podarujemy jeszcze więcej pluszowych świnek!

Akcję organizujemy w ramach projektu "Przedsiębiorca Społecznie Odpowiedzialny", którego celem jest m.in. promowanie zaangażowania społecznego w ramach działań CSR. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO.

Zorganizowaliśmy akcję Mikołajkową w firmie zajmującej się renowacją Porsche

Z pomocą Car Bone Liveries dla naszych zaprzyjaźnionych dzieci z domu dziecka zorganizowaliśmy wycieczkę. Oglądanie klasycznych Porsche, poznanie przebiegu renowacji pojazdu, oprowadzenie po firmie, pokazanie jaka jest jej struktura, pracownicy, którzy pracują z ogromną pasją wywołało duże zainteresowanie wśród dzieci! Mamy nadzieję, że takie wydarzenia mają również walor edukacyjny i spowodują, że dzieci obudzą w sobie wiarę, że w przyszłości naprawdę mogą zajść daleko dzięki swojemu zaangażowaniu w naukę, pracę i determinacji w działaniu.

Dziękujemy również Fiero! Pizza za umilenie tego wieczoru pyszną pizzą.

Obdarowaliśmy dzieci z domu dziecka prezentami z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dzięki pomocy zaangażowanych przedsiębiorców oraz osób indywidualnych przekazaliśmy prezenty dla wszystkich podopiecznych łódzkich domów dziecka! Dzięki pomocy rzeczowej i darowizn finansowych zorganizowaliśmy wsparcie rzeczowe dla 40 Wychowanków z dwóch Domów Dziecka, z Łodzi i Grotnik.

Szczegóły na naszym Facebooku.

Zorganizowaliśmy edukacyjną wycieczkę do salonu fryzjerskiego

Wraz z Polskim Związkiem Fryzjerów zorganizowaliśmy akcję charytatywną na rzecz podopiecznych łódzkiego Domu Dziecka. Dzieci otrzymały zaproszenie do salonu fryzjerskiego Hairmate w Łodzi, gdzie fryzjerzy opowiedzieli im o szczegółach swojej pracy oraz stworzyli dzieciom wyjątkowe fryzury. Polski Związek Fryzjerów zrzesza topowych fryzjerów, którzy poza pracą w salonie czy na sesjach zdjęciowych chcą promować ten wyjątkowy zawód wśród dzieci i młodzieży oraz wspierać również aktywnych fryzjerów w rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego spotkania na TVP3 Łódź, relacji na Instagramie salonu Hairmate oraz na naszych mediach społecznościowych.

Edukowaliśmy młode osoby planujące założenie firmy

Zorganizowaliśmy dwie edycję szkolenia Startup Społecznie Odpowiedzialny. Program SSO ma w założeniu przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy dot. zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. To pierwsze tego rodzaju szkolenie dla młodych osób w Polsce. Szkolenie zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zachęcamy do przekazania darowizny na cele statutowe Fundacji IPS

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe:

Fundacja Instytut Przedsiębiorczości Społecznej

ul. Piotrkowska 270, piętro 13, 90-361 Łódź

PL22 1140 2004 0000 3102 8039 5490

Najnowsze aktualności

Zachęcamy do udziału w polsko-tajwańskiej konferencji!

Zachęcamy do udziału w polsko-tajwańskiej konferencji!

Zapraszamy na wydarzenie i dyskusję dotyczącą możliwości współpracy z Tajwanem! 24.07.2024r. odbędzie się Bridge no.1 Na stronie organizatora wydarzenia możemy przeczytać: "Droga do współpracy Polski i Tajwanu prowadzi przez mosty….. Ile mostów musimy zbudować? Ile przejść? [Obecnie obserwujemy du
Etyka zawodowa w działaniu. Jak przestrzegać standardów etycznych w biznesie?

Etyka zawodowa w działaniu. Jak przestrzegać standardów etycznych w biznesie?

Etyka zawodowa stanowi fundament każdej działalności biznesowej, niezależnie od branży czy rozmiaru przedsiębiorstwa. W kontekście współczesnego rynku, wciąż rosnącego nacisku na zrównoważone praktyki oraz społeczną odpowiedzialność biznesu, przestrzeganie wysokich standardów etycznych staje się nie